تولید و ساخت وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

در این بخش میخواهیم تولید و ساخت تخته وایت برد شیشه ای را معرفی کنیم.همانطور که میدانید استفاده از این محصول امروزه بسیار فراگیر شده و تخته های گچی جای خود را به این محصول داده اند داده اند.

وایت برد شیشه ای

 پیشگام در تولید و پخش انواع وایت برد شیشه ای با فرم ام دی اف و متد جدید بدون فریم سکوریت بسیار شکیل و فانتزی و مدیریتی. وایت برد شیشه ای جدیدترین و به روز ترین نوع وایت برد ها بوده که در دو نوع فریم MDF و متد جدید بدن فریم و سکوریت تولید میشود

این نوع تخته وایت برد میتواند جلوه بسیار زیبایی به محیط  کار یا کلاس درس شما دهد و بهترین نوع جنس این نوع وایت برد راحتی در نوشتن و پاک شدن است.

 

وایت برد شیشه ای

میتوان حتی از ماژیک غیر وایت برد هم (معمولی) برای نوشتن استفاده کرد.

نکات مثبت تخته وایت برد : فانتزی بودن و شکیل بودن این نوع تخته وایت برد و نوع مغناطیسی و معمولی -پاک شدن بسیار راحت بدون کوچکترین نشانی از ماژیک

 

نکات منفی : رفلکس نور به مراتب بالاتر نسبت به نوع مغناطیسی

 

 

مشخصات فنی تخته وایت برد

 

این نوع از تخته وایت بردها در چند سال اخیر ابداع و تولید شده است به دلیل كیفیت ، زیبایی و عمر بیشتر مورد توجه مصرف كنندگان قرار گرفته است .

تخته وایت برد شیشه ای

وایت برد های شیشه ای  در دو نوع فریم MDF (ام دی اف )و آلومینیوم با توجه به سلیقه و سفارش مصرف كنندگان تولید می شود.

 

با توجه به كیفیت بالا و اصول استاندارد در تولید وایت برد های شیشه ای دارای گارانتی و خدمات پس از فروش می باشند .

 

شرکت بست برد در زمینه فروش و خدمات وایت برد فعالیت دارد.این شرکت میتواند بهترین خدمات و مشاوره های رایگان و البته با کیفیت را به مشتریان ارائه دهد

به طور كل وایت برد برای تمام مصرف كنندگان (اداری ، آموزشی ، شركت ها ، منزل و . . .) كاربرد دارد.

متریال (مواد اولیه ) وایت برد ها

جنس صفحه : شیشه float با ضخامت ۵ میل (۵mil) كوره ای ، استاندارد ، صیقل خورده بدون انحنا وخط و خش
رنگ شیشه : پلی اورتان روغنی كوره ای سفید مات (sami bright)

توضیحات : به علت انعكاس نور در شیشه ، با استفاده از این نوع پوشش رنگی میزان رفلكس نور كاسته می شود و هنگام نوشتار و دیدن از دوبینی خطوط و انعكاس نور جلوگیری می شود.

با توجه به این كه اخیرا افرادی با استفاده از مواد غیر استاندارد و نامرغوب (طلق ، پلاستیك ، شیشه شیت(پلیت) ) اقدام به تولید و عرضه وایت برد شیشه ای نموده اند ، لذا با توجه به اطلاعات فوق هنگام خرید ،دقت نمائید.

كیفیت نوری سطح شیشه فلوت با شیشه پلیت (شیت) سایش خورده و پولیش خورده قابل مقایسه می باشد .
دانسیته شیشه به كار رفته در وایت برد شیشه ای gr/cm³ ۵/۲ می باشد .

گوشه : در مدل فریم آلومینیومی، فلزی گالوانیزه
پشت تخته وایت برد : فیبر ۵ mil مخصوص وایت برد استفاده شده.برای استفاده در هوای مرطوب و شرایط سخت مقاوم گردیده.

وایت برد شیشه ای

طریقه نصب تخته وایت برد

تمامی تخته وایت برد ها قابل نصب بر روی دیوار و پایه های مخصوص شركت میباشد. وایت برد از سایز ۹۰× ۶۰ به بالا ، دارای جا ماژیكی آلومینیومی نصب شده بر روی تخته میباشد.

تمامی محصولات این شرکت  دارای کارت گارانتی (۱۲ماهه) تعویض در صورت عدم جلب رضایت مشتریان گرامی  میباشد.

مهمترین محصول در رشته ما  انواع وایت برد ها  است که بدلیل مشکلاتی که معمولا کاربران قبلا با آن سرکار داشته اند.

تمامی وایت برد های این شرکت دارای گارانتی  تعویض (وارانتی) میباشد.

ماژیک های وایت برد الرژی زا نیستن و مشکلات تخته هایی گچی را به وجود نمی اورند. یکی از مهم ترین مشکلات تخته گچی مشکلات تنفسی و الرژی زا بودن تخته های گچی بود که این مشکلات به خاطر استفاده از ماژیک به راحتی حل شد .

به راحتی می توان از صفحه وایت برد به عنوان پرده ویدئو پروژکتور استفاده کرد و از طریق ماژیک به راحتی در بحث آموزش نکته برداری کرد.
کم کردن هزینه ها یکی از مهم ترین دلایل استفاده کردن از وایت برد است. که هزینه ماژیک ها خیلی نسبت به گچ ها زیاد نیست.

ماژیک وایت برد در مقایسه با گچ به راحتی در دست قرار می گیرد و این مشکل را به راحتی برا معلولین عزیز برطرف می کند. و نیاز به انرژی کمتری نسبت به گچ برای نوشتن دارد.

تنوع رنگ های ماژیک برای وایت برد نصب به گچ ها برای تخته سیاه خیلی بیشتر است. و به راحتی می توان از رنگ های مختلف برای نوشتن بر روی وایت برد استفاده کرد.

تخته های وایت برد را به راحتی می توان از جایی به جای دیگر انتقال داد. و مشکل ثابت بود تخته های گچی را برطرف کرد.
یکی دیگر از مزیت های وایت برد این است که ابعاد مختلفی دارد و می توان به راحتی در ابعاد مختلف ان را تولید کرد.

مغناطیسی بودن صفحه های وایت برد یکی دیگر از مزیت ها می باشد که از طريق مگنت می توان مطالب کاغذی رو بر روی صفحه چسباند.و بحث آموزش را راحت تر کرد.

یکی از مهم ترین مشکلاتی که تخته های قدیمی(گچی) داشت این بود صفحه های تخته گچی خیلی بد پاک می شد در مقابل صفحه های تخته وایت برد به راحتی پاک می شود.

یکی دیگه از مهمترین مزیت های استفاده از وایت برد قابلیت دو رو بودن این نوع تخته هاست. یعنی ابعاد هر تخته قابلیت دو رو بودن پیدا می کند در حالی که فضای کمتری را اشغال می کند.

 

از اولین تولید تخته وایت برد  تا به امروز،  دستخوش تغییرات زیادی شده است.
در ابتدا وایت برد شیشه ای از یک شیشه ی معمولی و قاب دور آن که معمولا از جنس ام دی اف و آلومینیمی بود تولید می شد.
اما به دلیل استحکام کم وخطر شکستگی شیشه از شیشه  های سکوریت برای تولید وایت برد شیشه ای استفاده شد.
که به مرور زمان جنس شیشه ها و رنگ مورد استفاده در آن نیز تغییر پیدا کرد و در حال حاضر با کیفیت های مختلفی عرضه می شود.
امروزه دیگر از قاب های دور نیز استفاده نمی شود زیرا با سکوریت شدن شیشه ها و مقاوم شدن آنها دیگر نیازی قاب ندارد و از نظر زیبایی نیز نبود قاب جلوه بهتری دارد.
در بعضی از مدل های تخته وایت برد شیشه ای نیز از رنگ های مختلف استفاده می شود که به گلس برد رنگی معروف هستند اما این وایت برد شیشه ای بیشتر جنبه ی تزیینی دارد تا نوشتاری.

⚜️وایت برد شیشه ای صادراتی مغناطیسی⚜️

 سایز ۴۰×۶۰ قیمت: ۳/۶۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۵۰×۷۰ قیمت: ۴/۳۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۶۰×۹۰ قیمت: ۴/۹۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۸۰×۱۰۰ قیمت: ۵/۸۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۹۰×۱۲۰ قیمت: ۶/۷۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۹۰×۱۵۰ قیمت: ۷/۹۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۹۰×۱۷۰ قیمت: ۸/۹۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۱۰۰×۱۸۰ قیمت: ۹/۵۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۱۰۰×۲۰۰ قیمت: ۱۰/۵۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۱۲۵×۲۲۰ قیمت: ۱۲/۳۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۱۲۵×۲۵۰ قیمت: ۱۲/۹۰۰/۰۰۰ ریال

برای تولید وایت برد شیشه ای ابتدا شیشه خام را به اندازه تعیین شده برای وایت برد برش داده و دور تا دور شیشه را صاف می کنند و سپس در کوره قرار می دهند ،پس از حرارت دیدن و پخته شدن شیشه، حال شیشه موجود سکوریت بوده و از استحکام بالاتری برخوردار است
سپس شیشه را برای رنگ شدن آماده می کنند و یک طرف آن را بطور کاملا یکدست رنگ می کنند که اگر رنگ استفاده شده کوره ای باشد باز نیاز به حرارت و کوره دارد و پس از سرد شدن وایت برد نیاز به تمیز کاری و تست نهایی دارد که پس از آن وایت برد شیشه ای تولید شده قابل استفاده است.
حال برای نصب وایت برد شیشه ای روی دیوار احتیاج به اتصالات است که از فلنچ استفاده می شود. که معمولا از جنس استیل و آلومینیم می باشد.
همان طور که قبلا اشاره کردیم یکی از مزیت های وایت برد شیشه ای نسبت به وایت برد مغناطیسی طول عمر بالای آن است، در وایت برد شیشه بر خلاف وایت برد مغناطیسی که پس از مدتی سیاه شده و رد ماژیک باقی می ماند دیگر خبری از تغییر رنگ و سیاهی نیست و از هرماژیک وایت برد و حتی ماژیک معمولی نیز می توان استفاده کرد و اگر پس از مدتی وایت برد کثیف شد به راحتی با شیشه پاک کن مثل روز اول می شود.

⚜️وایت برد شیشه ای ممتاز⚜️

 سایز ۴۰×۶۰ قیمت: ۳/۱۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۵۰×۷۰ قیمت: ۳/۳۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۶۰×۹۰ قیمت: ۳/۹۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۸۰×۱۰۰ قیمت: ۴/۷۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۹۰×۱۲۰ قیمت: ۵/۹۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۹۰×۱۵۰ قیمت: ۶/۹۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۹۰×۱۷۰ قیمت: ۷/۸۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۱۰۰×۱۸۰ قیمت: ۸/۲۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۱۰۰×۲۰۰ قیمت: ۸/۵۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۱۲۵×۲۲۰ قیمت: ۱۱/۲۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۱۲۵×۲۵۰ قیمت: ۱۲/۰۰۰/۰۰۰ ریال

بنابراین با توجه به عمر بالای وایت برد شیشه ای علی رقم قیمت بالاتر آن نسبت به وایت برد مغناطیسی به صرفه است که وایت برد شیشه ای خریداری و استفاده کنیم زیرا وایت برد مغناطیسی پس از دو یا چند سال فرسوده و از بین می رود و هزینه ی دوباره برای خرید آن صرف می شود اما با خرید وایت برد شیشه ای چندین سال با خیال آسوده از آن استفاده می کنید.
یکی از معایب وایت برد شیشه ای بازتاب نور آن است که امروزه با استفاده از رنگ های کوره ای و مات رفلکس نور آن به حداقل رسیده و تا حد زیادی مشکل بازتاب نور حل شده
امروزه مدل های مختلفی از وایت برد شیشه ای تولید شده که در مدل و رنگ های مختلفی اعم از وایت برد شیشه ای پایه دار، گلس برد مشکی و … عرضه می شود که بسیار شکیل و زیباست که البته از قیمت بالایی نیز برخوردار است. اما بیشترین مورد مصرف، وایت برد شیشه ای دیواری سفید رنگ است زیرا برای نوشتن از هر ماژیک وایت برد با هر رنگی می توان استفاده کرد.


نمونه ی دیگر وایت برد شیشه ای تولید شده که مورد استقبال خوبی قرار گرفته و کارایی بیشتری نیز دارد، وایت برد شیشه ای مغناطیسی است که علاوه بر نوشتن روی آن می توان از آن به عنوان تابلو اعلانات اسفتاده کرد و یاد داشت و برگه های مورد استفاده را با استفاده از سوپر مگنت به آن چسباند.
نکته جالب در وایت برد شیشه ای این است که هر طرح دلخواهی که بخواهید می توان سفارش داد تا پشت شیشه هنگام رنگ در کارخانه چاپ شود و شما لوگو یا طرح دلخواه خود را در بک گراند وایت بردتان داشته باشید.

⚜️وایت برد شیشه ای درجه ۱⚜️

 سایز ۴۰×۶۰ قیمت: ۲/۴۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۵۰×۷۰ قیمت: ۳/۰۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۶۰×۹۰ قیمت: ۳/۸۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۸۰×۱۰۰ قیمت: ۴/۷۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۹۰×۱۲۰ قیمت: ۵/۸۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۹۰×۱۵۰ قیمت: ۶/۹۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۹۰×۱۷۰ قیمت:۷/۸۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۱۰۰×۱۸۰ قیمت: ۸/۵۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۱۰۰×۲۰۰ قیمت: ۸/۸۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۱۲۵×۲۲۰ قیمت: ۱۰/۹۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۱۲۵×۲۵۰ قیمت: ۱۱/۹۰۰/۰۰۰ ریال

فقط در هنگام خرید دقت داشته باشید که برخی از افراد سود جو برای رقابت در فروش و سود بیشتر از مواد اولیه ضعیف تر وارزان تر استفاده می کنند.
به طور مثال از رنگ های بی کیفیت استفاده می کنند که پس از مدتی از بین رفته و کم رنگ می شوند و یا برای تولید وایت برد از شیشه با ضخامت کم استفاده می کنند که از استحکام وایت برد کاسته شده و خطر شکستگی وایت برد چند برابر می شود.


نا مرغوب بودن جنس شیشه باعث می شود تا شیشه شفافیت لازم را نداشته باشد و پس نوشتن متن وضوح کامل نداشته باشد و حتی رفلکس بالای نور روی آن باعث دو بینی شود و بیننده در هنگام خواندن متون دچار مشکل شود.
پس هنگام خرید توجه داشته باشید که حتما از فروشگاه و یا شرکت معتبر خریداری کنید و از جنس مرغوب استفاده کنید زیرا اگر برای خرید وایت برد شیشه هزینه ی بیشتری بدهید به هیچ وجه متضرر نشده چندین سال بدون هیچ مشکلی از آن به راحتی و رضایت کامل استفاده می کنید. و برای اطمینان خاطر حتما وایت برد شیشه ای با گارانتی خریداری کنید .

⚜️وایت برد شیشه ای درجه ۲⚜️

 سایز ۴۰×۶۰ قیمت: ۲/۱۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۵۰×۷۰ قیمت: ۲/۶۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۶۰×۹۰ قیمت: ۳/۳۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۸۰×۱۰۰ قیمت: ۴/۲۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۹۰×۱۲۰ قیمت: ۵/۱۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۹۰×۱۵۰ قیمت: ۶/۲۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۹۰×۱۷۰ قیمت: ۶/۷۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۱۰۰×۱۸۰ قیمت: ۷/۲۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۱۰۰×۲۰۰ قیمت: ۷/۸۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۱۲۵×۲۲۰ قیمت: ۱۰/۵۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۱۲۵×۲۵۰ قیمت: ۱۱/۳۰۰/۰۰۰ ریال

به روز شده در تاریخ ۲۹ شهریور