چرا مطالب نوشته شده روی وایت برد نباید زیاد بماند

وایت برد

چرا مطالب نوشته شده روی تخته وایت برد نباید مدت طولانی روی صفحه بماند؟

بدترین اتفاقی که میتواند عمر صفحه تخته وایت برد را کوتاه و کوتاه تر کند و در برخی مراکز آموزشی بسیار هم رایج شده پاک نکردن و تمیز نکردن صفحه تخته وایت برد مغناطیسی پس اتمام کار آموزشی در پایان یک روز آموزشیست.

در واقع بسیار مرسوم شده که استاد روز بعد زحمت پاک کردن استاد روز قبل را میکشد و این قضیه روال عادی و روزمره خود را طی میکند و هیچ استادی بعد از اتمام کلاس خود به خود صفحه تخته وایت برد مغناطیسی را پاک نمیکند.

وایت برد

حال بیایم ببینیم با این سهل انگاری چه آسیب جدی به سطح تخته وارد میکنیم.

بست برد تهیه و تولید انواع وسایل کمک آموزشی

همه میدانیم که برای نوشتن روی تخته مغناطیسی می‌بایست از ماژیک های مخصوص استفاده کرد و اگر از ماژیک غیره استفاده نشود هم صفحه پاک نمیشود هم به رنگ صفحه آسیب جدی میزند.

حال باید بدانیم فرق اساسی بین ماژیک ها با ماژیک های غیر وایت برد الکل موجود در ماژیک های آن است.

وایت برد شیشه ای

همگی هم آگاه هستیم که ماده الکل خیلی سریع تبخیر شده یا بطور عامیانه میپرد. پس باید بدانیم با پاک نکردن سریع صفحه  پس از اتمام کار آموزشی و ماندن نوشته ها روی صفحه باعث میشود الکل موجود در ماژیک پریده و ماژیک عملا تا حدود زیادی به ماژیک غیر وایت برد تبدیل شده و سطح تخته مغناطیسی را به مرور از بین میبرد و باعث میشود که دیگرصفحه ما مثل قبل پاک نشود و رد ماژیک روی آن بماند و در واقع عمر تخته را به پایان برساند.

پس بدانیم بهترین راه نگهداری از صفحه تخته مغناطیسی برای طول عمر هر چه بیشتر نماندن نوشته ها برای مدت طولانی روی آن است و این اطمینان به شما کاربران گرامی داده میشود با این راه بسیار ساده و بی هزینه میتوانید حداقل ۳سال به طول عمر صفحه تخته  خود بی افزایید.

 

یکی از راه های ارتباطی بین انسان ها از که از قدمت بالایی برخوردار است نوشتن است،بشر پس از اختراع خط و نوشتن توانست تاریخ را ثبت و نگهداری کند، اختراع خط آنقدر اهمیت داشت که مبنای تاریخ از زمان اختراع آن آغاز شد. در ابتدا نوشته ها بر روی سنگ بود و بیشتر جنبه ی ثبت تاریخ بود.

پس از گذشت چندین سال و کامل تر شدن خط انسان بر روی سنگ های کوچکتر به صورت سنگ نوشته حکاکی می کرد. که در ادامه و پس از گذشت زمان کاغذ اختراع شد که نوشتن و جابجایی آن بسیار آسان تر شد. اما نوشتن در قطع بزرگ مخصوصا برای تدریس همچنان مشکل بود زیرا تخته های اولیه مشکل پاک شدن نوشته و تمیز کردن داشتند حتی پس از تولید تخته سیاه هم این مشکل به طور صد در صد حل نشد. و مشکلاتی از قبیل خوب پاک نشدن و غبار گرفتن تخته،کثیف شدن دست،بیماری پوستی و تنفسی را داشت.
تا اینکه تخته وایت برد اختراع و تحول عظیمی در تخته های نوشتاری و تدریس شد.

🔘وایت برد مغناطیسی صفحه خارجی:🔘

سایز ۴۰×۶۰ قیمت: ۹۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۵۰×۷۰ قیمت: ۱/۰۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۶۰×۹۰ قیمت: ۱/۵۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۸۰×۱۰۰ قیمت: ۱/۹۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۹۰×۱۲۰ قیمت: ۲/۳۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۹۰×۱۵۰ قیمت: ۳/۴۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۹۰×۱۷۰ قیمت: ۴/۰۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۱۰۰×۱۸۰ قیمت: ۶/۰۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۱۰۰×۲۰۰ قیمت: ۷/۰۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۱۲۵×۲۵۰ قیمت: ۹/۰۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۱۲۵×۳۰۰ قیمت: ۱۳/۰۰۰/۰۰۰ ریال

تخته وایت برد اولیه هرچند مشکلات و نواقصی داشت اما مزایای زیادی نسبت به تخته سیاه های قبل داشت. و به مرور زمان تخته از جنس مرغوب تر کارآمد تر تولید و عرضه شد تا به امروز به تخته وایت برد مغناطیسی رسید. تخته مغناطیسی علاوه بر سهولت در نوشتن و پاک شدن با خاصیت مغناطیسی بودن این امکان را فراهم کرد تا  با استفاده از مگنت به راحتی بتوان یادداشت ها و اعلان ها را به آن چسباند.

امروزه وایت برد مغناطیسی در مدل ها،سایزها و کیفیت های متفاوتی تولید می شود و آنقدر پرکاربرد شده که در اکثر مکان های عمومی بیمارستان ها ادارات مدارس دفاتر و شرکت ها و حتی در خانه ها نیز به چشم می خورد.

داشتن صفحه ای سفید و یکدست و صاف تخته باعث شده تا علاوه بر نوشتن از آن به عنوان صفحه نمایش یا پرده ویدئویی استفاده کنند.
مدل های دیگر وایت برد نظیر وایت برد دو رو،وایت برد لولایی و وایت برد ریلی نیز تولید شده که در بعضی از مکان ها بدلیل نیاز به تخته وایت برد بزرگ و کمبود فضا از آن ها استفاده می کنند.

وایت برد پایه دار نیز مدل دیگری از وایت برد های تولید شده است که در مکان هایی که امکان نصب وایت برد بر روی دیوار را ندارند و یا احتیاج به جابجایی تخته وایت برد را دارند از آن استفاده می کنند.

تولید متنوع تخته وایت برد مغناطیسی موجب شد تا در هر مکان و هر فضایی قابل استفاده باشد .
حال نکته مهم بعد از خرید تخته ولیت برد نگهداری صحیح آن است تا دوام بیشتری داشته باشد، زیرا اگر در شرایط درست نگهداری نشود خیلی زود از بین می رود و دیگر قابل استفاده نیست

🔘وایت برد مغناطیسی صفحه ایرانی:🔘

سایز ۴۰×۶۰ قیمت: ۶۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۵۰×۷۰ قیمت: ۷۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۶۰×۹۰ قیمت: ۹۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۸۰×۱۰۰ قیمت: ۱/۲۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۹۰×۱۲۰ قیمت: ۱/۵۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۹۰×۱۵۰ قیمت: ۲/۰۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۹۰×۱۷۰ قیمت: ۲/۵۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۱۰۰×۱۸۰ قیمت: ۳/۵۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۱۰۰×۲۰۰ قیمت: ۴/۵۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۱۲۵×۲۵۰ قیمت: ۶/۰۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۱۲۵×۳۰۰ قیمت: ۱۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال

در ابتدا باید توجه داشته باشید که در مکان مناسب نصب شود که در معرض هوای آزاد و باد و باران و گرد و خاک نباشد زیرا خیس شدن تخته باعث از بین رفتن فیبر و چسب آن می شود و گرد و خاک نیز صفحه صیقلی وایت برد را خراب می کند. پس وایت برد باید در جای مسقف نصب شود و دقت داشته باشید که حتما بست مقاوم داشته باشد و روی دیوار محکم نصب شود تا پس از مدتی صفحه تاب بر ندارد.
اگر مدتی طولانی از آن استفاده نکردید حتما آن را تمیز کنید وسپس استفاده کنید زیرا اگر با غبار روی صفحه اقدام به نوشتن کنید پس از آن نوشته ها خوب پاک نمی شود و صفحه را خراب می کند.
برای نوشتن هم از ماژیک وایت برد مرغوب استفاده کنید زیرا ماژیک های متفرقه خوب پاک نمی شوند و پس از پاک کردن رد ماژیک روی صفحه می ماند .

🔘وایت برد مغناطیسی زهوار ضخیم(۴سانتی):🔘

سایز ۴۰×۶۰ قیمت: ۸۵۰/۰۰۰ ریال
سایز ۵۰×۷۰ قیمت: ۹۵۰/۰۰۰ ریال
سایز ۶۰×۹۰ قیمت: ۱/۴۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۸۰×۱۰۰ قیمت: ۱/۸۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۹۰×۱۲۰ قیمت: ۲/۲۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۹۰×۱۵۰ قیمت: ۳/۲۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۹۰×۱۷۰ قیمت: ۳/۵۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۱۰۰×۱۸۰ قیمت: ۵/۵۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۱۰۰×۲۰۰ قیمت: ۶/۵۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۱۲۵×۲۵۰ قیمت: ۷/۵۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۱۲۵×۳۰۰ قیمت: ۱۲/۰۰۰/۰۰۰ ریال

در ضمن پس از نوشتن نگذارید نوشته ها به صورت طولانی مدت روی تخته باقی بماند و نهایتا پس از چند ساعت پاک شود زیرا اگر به مدت طولانی نوشته ها پاک نشود پس از مدت کوتاهی صفحه تخته سیاه شده و لک هایی روی آن باقی می ماند که دیگر قابل تمیز شدن نیست.
در نظر داشته باشید از تخته پاک کن مناسب برای پاک کردن استفاده کنید، به طور مثال تخته پاک کن زبر نباشد ویا قاب سخت و تیز نداشته باشد تا صفحه وایت برد را زخمی نکند.

تخته وایت برد
همچنین مراقب باشید تا جسم تیز و سخت نظیر کلید،چاقو، ساعت مچی و… روی تخته کشیده نشود و صفحه را زخمی نکند.
بهتر است پس از مدتی وایت برد را با دستمال تمیز و خشک و اسپری مخصوص وایت برد تمیز کنید تا هم سفید بماند و هم طول عمر بیشتری داشته باشد.
تخته وایت برد مغناطیسی قابلیت نگه داشتن مگنت را دارد و ممکن است از مگنت برای نگه داشتن یاد داشت روی آن استفاده زیادی کنید اما دقت داشته باشید تا با مگنت ضربه به وایت برد وارد نشود و مگنت روی صفحه کشیده نشود تا تخته آسیب نبیند.
در کل با کمی دقت می توان طول عمر را بالا برد و در مدت طولانی تری از آن استفاده کرد

🔘وایت برد مغناطیسی زهوار نازک( ۲سانتی):🔘

سایز ۴۰×۶۰ قیمت: ۷۵۰/۰۰۰ ریال
سایز ۵۰×۷۰ قیمت: ۹۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۶۰×۹۰ قیمت: ۱/۱۵۰/۰۰۰ ریال
سایز ۸۰×۱۰۰ قیمت: ۱/۶۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۹۰×۱۲۰ قیمت: ۲/۰۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۹۰×۱۵۰ قیمت: ۲/۸۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۹۰×۱۷۰ قیمت: ۳/۲۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۱۰۰×۱۸۰ قیمت: ۵/۰۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۱۰۰×۲۰۰ قیمت: ۶/۰۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۱۲۵×۲۵۰ قیمت: ۷/۰۰۰/۰۰۰ ریال
سایز ۱۲۵×۳۰۰ قیمت: ۱۱/۰۰۰/۰۰۰ ریال

به ما رای دهید