نقش وایت برد در تحصیل و آموزش

تحصیل و آموزش مهمترین بخش زندگی یک انسان است. روش ها و ابزار های آموزشی مختلفی برای آموزش آسان ابداع شده است. در گذشته بر‌ای تدریس به دانش آموزان و دانشجویان از تخته سیاه و گچ استفاده می شد. استفاده از این ابزار های آموزشی درد سر و بیماری های زیادی را به همراه داشت. بیماری های پوستی و تنفسی ناشی از گچ و ذرات آن در آن سال ها بسیاری از معلمان و دانش آموزان را در گیر می کرد.

 

از این رو برخی از محققین بر این شدند تا ابزار های آموزشی جدید ابداع کنند. بر اثر یک اتفاق کاملا ناگهانی تخته وایت برد اختراع شد. ساخت وایت برد ها در ابتدا فقط در چند کشور بود. اما رفته رفته فرایند و نحوه ساخت وایت برد ها در تمامی کشور ها همه گیر شد. به دلیل گرانی وایت برد برخی از افراد با خلاقیت خود برای نوشتن از شیشه استفاده می کردند. با نصب شیشه روی دیوار سفید به راحتی می توان از آن برای نوشتن استفاده نمود. اما این روش نیز زیاد کارآمد نبود تا آنکه وایت برد شیشه ای، نسل جدید وایت برد ها ساخته شدند.

 


وایت برد شیشه ای نوعی وایت برد هستند که به تازگی ابداع شه اند. این نوع از وایت برد ها برای بسیاری از مکان ها مناسب هستند در اغلب شرکت ها حداقل یک وایت برد شیشه ای روی دیوار نصب شده است. همچنین در بسیاری از مدارس هوشمند و نوساز نیز برای تدریس و آموزش به دانش آموزان از وایت برد شیشه ای استفاده می کنند.

تخته سفید های معمولی یا همان وایت برد ها از مواد متخلخل ساخته شده اند. در انواع مختلف آنها در مدت زمان کمی، جوهر ماژیک به داخل تخته نفوذ کرده و اثر می گذارد. این امر سبب می شود تخته کیفیت اولیه خود را حفظ نکند و بعد از مدتی غیر استفاده شود. در صورتی که تخته وایت برد شیشه ای از مواد غیر متخلخل ساخته شده اند و جوهر ماژیک در آنها نفوذ نمی کند. شما می توانید با هر نوع مارکری روی وایت برد شیشه ای بنویسید.

 

شاید بتوان گفت یکی از مهمترین مزایای وایت برد ها ضد خش و خط بودن آنها باشد. اگر دقت کرده باشید، وایت برد های معمولی بعد از چندی دچار خط و خش می شوند. این امر سبب می شود جوهر ماژیک روی تخته باقی بماند. همچنین وایت برد ها در اثر یک ضربه کوچک دچار فرو رفتگی می شوند. این معایب وایت برد های معمولی کیفیت و عمر آنها را کاهش می دهد. در صورتی که وایت برد های شیشه ضد خش و ضد ضربه هستند. البته وایت برد شیشه ای انواع مختلفی دارند و در برخی از آنها ممکن است ضد خش و ضد ضربه نباشند.

 

از دیگر مزایای تخته وایت برد ها می توان به کم جا بودن، قابلیت استفاده در همه مکان ها، کیفیت و دوام طولانی و … . اغلب کسانی که ازوایت برد شیشه ای استفاده می کنند از انتخاب خود کاملا راضی هستند.

5/5 - (2 امتیاز)